LOS koptéra: 2021
- Bastlič
- 2. 3. 2021
- Minut čtení: 1
Aktualizováno: 6. 4. 2021
Po simulátorovém zimním tréninku a prvním skoro jarním polétání jsem zjistil, že mi poslední inkarnace první koptéry Recykler přestal stačit. Rám byl založen na deskách Flyduino CP120 s integrovanou PDB a určeny pro spojení profilů přibližně 10x10mm.

Materiál ramen jsem vyzkoušel hliník, karbonový jekl i uhlíkový dutý hranol. Uhlíkové profily měly společnou nevýhodu malou pevnost pro upnutí mezi deskami. Hliník se choval mnohem lépe a nedeformoval se. Všechny profily měly jeden společný neduh - při jakémkoliv pádu se buď ohýbaly (hliník) nebo praskaly (uhlík, karbon).
Po vylétání pár 3S baterek jsem vzdal pokus se 4S baterkami, protože při dosahovaných rychlostech koptéry by jakékoliv škrtnutí o zem znamenalo výměnu několika ramen. A moje chuť létat je větší než chuť stavět. Nastal tedy čas upgradu - taky proto, že klon starého SPRacing F3 už ani není podporován novými verzemi Betaflight (poslední je 4.0.7 s omezenými funkcemi) a také ESC s protokolem OneShot 125 taky není výkřik moderní techniky.
Rám jsem zvolil Alfa Monster v šestipalcovém provedení (vzdálenost mezi motory 245 mm, což je o 5 mm méně než Recykler). K pořízení mě motivovaly především 6mm ramena.

Nejsložitější byl výběr řídící desky a regulátorů. Vybral jsem kombinovanou řídící desku s integrovanými regulátory Racerstar StarF7. Podtrženo a sečteno - řídící deska s F722 procesorem a regulátory s BlHeli_32.

Comments